Korisnik:
Lozinka:
« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 16. 1. 2020.

Odgovor Gradskog ureda za obrazovanje

Poštovani/e,

s obzirom na zaprimljene upite, a vezano za izdavanje potvrda Ministarstva znanosti i obrazovanja za subvenciju od 75% ZAGREBAČKOG ELEKTRIČNOG TRAMVAJA d.o.o. te pilot-projekt besplatnog javnog željezničkog prijevoza djece i učenika osnovnih i srednjih škola koji provodi HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ d.o.o. u nastavku dajemo pojašnjenje kako slijedi:

Sukladno Odluci Vlade o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2021./2022. (u daljnjem tekstu: Odluka) i pripadajućoj uputi, pravo sufinanciranja odnosno financiranja troškova javnog prijevoza prema navedenim kriterijima ne ostvaruju učenici kojima se troškovi prijevoza u cjelini financiraju iz drugih izvora (učenici koji imaju prebivalište na otocima, programi jedinica lokalne/ regionalne/samouprave i dr.).

Iz navedenog proizlazi, ukoliko je učeniku izdana potvrda od škole za HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ, ne može se izdati potvrda od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja za subvenciju od 75% ZAGREBAČKOG ELEKTRIČNOG TRAMVAJA.

U slučaju da učenik želi ostvarivati pravo na subvenciju za ZAGREBAČKI ELEKTRIČNI TRAMVAJ, onda ne može ostvarivati pravo na HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ.

Ukoliko se Odluka ne izmijeni odredbe iste se ne mogu mijenjati ili proizvoljno tumačiti.

Kako ne bi nastupile propisane posljedice nepridržavanja odredbi Odluke i upute, ljubazno vas molimo da se istih pridržavate.

Napominjemo, da od 30. rujna 2021., Grad Zagreb nema ugovor s prijevoznikom HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ d.o.o. te se za sve dodatne informacije možete obratite Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture koji je i nositelj gore navedenog pilot - projekta.

Dodatno pojašnjenje Gradskog ureda za obrazovanje:
Kako se sredstva za Pilot projekt HŽ-a izdvajaju iz proračuna Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, učenici koji koriste financiranje po osnovi Pilot projekta, ne ostvaruju pravo prema Odluci o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2021./2022.

GRAD ZAGREB
Gradski ured za obrazovanje

objavio: Željana Giljanović   datum: 6. 10. 2021.