Korisnik:
Lozinka:
« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 16. 1. 2020.

Peta mobilnost učenika u sklopu projekta VR Science Lab – Zlin, Češka

Petero učenika naše škole, u pratnji profesorice Katarine Svalina i pedagoginje Natalije Čanaki, su se u periodu od 6. do 10.6.2022. godine pridružili učenicima i nastavnicima iz Rumunjske, Turske i Španjolske kako bi na posljednjoj, petoj mobilnosti učenika zajedno s domaćinima sudjelovali u preostalim aktivnostima i priveli kraju rad na projektu VR Science Lab. Mobilnost je održana u gradu Zlinu, Češka, gdje su nas domaćini i koordinatori projekta ugostili u svojoj školi Stredni skola filmova, multimedialni a pocitacovych technologii.

Za nastavak priče kliknuti "opširnije".

Prvi dan, nakon pozdrava koordinatora i kraćih uvodnih aktivnosti, učenici su sudjelovali na radionicama grafičkog dizajna, pripremajući se tako za završne aktivnosti projekta – uređenje web stranice projekta i web stranice VR lab-a koje su se provodile naredna dva dana. U popodnevnim satima svakog dana naši domaćini su se potrudili upoznati nas s poviješću i životom Zlina i njihovog najpoznatijeg sugrađanina, Tomáša Baťe, koji je ne samo utemeljio poznatu tvornice obuće nego i velikim dijelom pomogao da Zlin postane urban, moderan i prosperitetan grad kakav je danas.

Četvrti dan bio je rezerviran za posjet Brnu, drugom po veličini gradu u Češkoj, gdje smo se prvo dobro zabavili proučavajući i isprobavajući eksponate u znanstveno-zabavnom centru VIDA!, a potom se uputili i u razgledavanje samog grada te posjetili dvorac Špilberk, katedralu Sv. Petra i Pavla, gradsku vijećnicu i brojne druge znamenitosti.

Posljednji dan smo proveli u dobrom raspoloženju, a obilježile su ga završna prezentacija projektnih aktivnosti i rezultata te naravno dodjela certifikata.

objavio: Željana Giljanović   datum: 11. 7. 2022.