DIGITALNE POTVRDE O ŠKOLOVANJU

U e-Dnevniku za učenike i roditelje  omogućen je ispis potvrda o statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola.
Učenici i roditelji sada mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da
je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima
status redovitog učenika.
Potvrde o školovanju učenika se mogu koristiti za različite svrhe kao što su
ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje, ostvarivanje prava kod sezonskog zapošljavanja učenika i druge.
Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama.
Ispis potvrda omogućen je u e-Dnevniku za učenike i roditelje koji je dostupan na
poveznici  https://ocjene.skole.hr/login, a moguće ih je generirati i u CARNET-ovoj mobilnoj aplikaciji za e-Dnevnik koja je dostupna na Google Play Storeu i na App Storeu.
Detaljne upute o ispisu potvrda možete pronaći u e-Dnevnik uputama za učenike i roditelje.

objavio: Milan Petričević   datum: 27. 3. 2024.