Europski dan jezika?

Što je Europski dan jezika?

Vijeće Europe i Europska unija su 2001., koja je bila proglašena Europskom godinom jezika, uspjeli potaknuti milijune ljudi iz 45 zemalja sudionica da se uključe u različite aktivnosti kojima se slavila jezična raznolikost Europe. Nakon tog velikog uspjeha 26. rujna je proglašen za Europski dan jezika. Ovaj dan se obilježava svake godine kako bi se upozorilo na važnost učenja jezika, povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje te promicala bogata jezična i kulturna raznolikost Europe.
Iako smo i dosad ovaj dan obilježavali u neposrednoj nastavi stranih i hrvatskog jezika, ove godine smo se odlučili za malo drukčiji pristup. Stoga pozivamo naše učenike, kolege nastavnike i ostale da nam se pridruže na prigodnim radionicama koje za sve zainteresirane organiziraju članovi stručnog aktiva jezika Poštanske i telekomunikacijske škole.

Radionice će se održati 26. rujna, a njihov raspored možete vidjeti na posteru u privitku kao i na oglasnoj ploči škole.
Vidimo se 26. rujna! cool

Priloženi dokumenti:
RASPORED_RADIONICA.jpg (79.88 KB)

objavio: Žarko Cvjetojević   datum: 14. 9. 2023.