Mobilnost učenika iz Marmoleja, Španjolska 2023

U periodu od 23.10. do 27.10.2023. u Poštanskoj i telekomunikacijskoj školi održala se mobilnost učenika iz IES Virgen de la Cabeza, Marmolejo, Španjolska.  Kako nam je bilo pročitajte u nastavku ....

Učenici iz Španjolske zajedno s našim učenicima sudjelovali su u aktivnostima Tjedna znanosti koji su organizirale kolegice iz STEM područja. Cilj je projekta bio proširiti znanje na praktičan i kreativan način iz STEM područja te su učenici prisustvovali radionicama iz fizike, matematike i programiranja.

Posjetili smo i grad Zagreb te obišli instalaciju Sunčevog sustava u centru grada, posjetili Tehnički muzej Nikola Tesla uz stručno vodstvo i muzej Iluzija.

U petak, 27. listopada 2023. godine sedam naših učenika u pratnji nastavnika i deset učenika u pratnji njihovih nastavnika iz Španjolske, posjetili su NP Plitvička jezera. Po dolasku, slijedilo je kružno razgledavanje ovog hrvatskog nacionalnog blaga. Znamenitosti Parka upoznali smo šetnjom kroz kanjone jezera, vožnjom brodom po jezeru „Kozjak“, a u povratku vožnjom panoramskim vlakićem. Uživali smo u „Velikom slapu“, slapovima „Prštavci“, kao i u mnoštvu manjih slapova, ljepotama „Donjih i Gornjih jezera,“ raskošnim bojama jeseni.

Neke od naših doživljaja možete vidjeti kroz kratki video uradak naših kolega iz Španjolske.  ==>> video

objavio: Žarko Cvjetojević   datum: 6. 11. 2023.