PONOVLJENI JAVNI POZIV ZA UČENIKE ZA MOBILNOST (STRUČNU PRAKSU) U BRAGI, PORTUGAL tijekom 2023./ 2024. školske godine u okviru Erasmus+ programa 2023-1-HR01-KA121-VET-000123740

Pozivaju se učenici 3. i 4. razreda smjera tehničar za telekomunikacije (odabir 1
učenika
) i tehničar za poštanske i financijske usluge (odabir 3 učenika) da popune prijavnicu za sudjelovanje u odobrenom projektu u sklopu Erasmus+ programa, kako bi sudjelovali u mobilnosti u sklopu akreditacije u trajanju od 2 tjedna u veljači 2024. godine u Bragi, Portugal.

Za prijavu je potrebno ispuniti prijavni obrazac, skenirati potpisanu suglasnost roditelja,napraviti Europass životopis i napisati motivacijsko pismo (ne duže od jedne stranice) te priložiti svu potrebnu dokumentaciju koja potkrepljuje dobivene bodove prema kriteriju odabira i poslati u e-mailu na andrea.a.marinkovic@gmail.com
Prijave treba dostaviti do 1. prosinca 2023. u 12:00 sati.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.
Za učenike koji ne uče engleski kao obvezan strani jezik, a žele se prijaviti na natječaj, testiranje iz engleskog jezika bit će organizirano 4.12.2023. u 11:30 sati u prostoru škole i rezultati testiranja će se bodovati za kriterij znanje engleskog jezika.
Dužnosti učenika na mobilnosti su: voditi Dnevnik rada i ispunjavati sve obaveze i zadatke koje im zadaju mentori na stručnoj praksi, slušati i poštovati osobe u pratnji, mentore i drugo osoblje, poštivati sva pravila stručne prakse, pridržavati se kućnog reda u hotelu, paziti na osobne dokumente i druge dokumente tijekom putovanja i boravka na mobilnosti, poštovati druge učenike te voditi računa o kulturi ponašanja u stranoj državi. Nakon povratka, učenici su dužni popuniti EU upitnik.
Privremeni rezultati natječaja će pod zaporkama biti objavljeni na oglasnoj ploči u školi i mrežnoj stranici škole 6. prosinca 2023. godine.
Na privremene rezultate natječaja učenici mogu podnijeti žalbu do 8. prosinca 2023. u 12:00. Žalba se može odnositi samo na vlastite bodove i učenik se ne može žaliti na bodove koji su dodijeljeni drugim učenicima. Učenici žalbu na rezultate natječaja trebaju podnijeti u pisanom obliku koristeći se priloženim Obrascem za žalbu koji treba poslati na e-mail andrea.a.marinkovic@gmail.com.

Odgovor na žalbu biti će dostavljen u roku 3 dana od dana isteka roka za žalbu. Konačni rezultati biti će objavljeni na oglasnoj ploči u školi i mrežnoj stranici škole 13. prosinca 2023. godine.

objavio: Žarko Cvjetojević   datum: 27. 11. 2023.