NATJEČAJ ZA ODABIR NASTAVNIKA U PRATNJI ZA MOBILNOST (STRUČNU PRAKSU) UČENIKA U BRAGI, PORTUGALU, od 11. do 24. veljače 2024. u okviru Erasmus+ programa 2023-1-HR01-KA121-VET-000123740

NATJEČAJ ZA ODABIR NASTAVNIKA U PRATNJI

ZA MOBILNOST (STRUČNU PRAKSU) UČENIKA U BRAGI, PORTUGALU,

od 11. do 24. veljače 2024. u okviru Erasmus+ programa

2023-1-HR01-KA121-VET-000123740

Dragi nastavnici,

u sklopu Erasmus+ projekta 2023-1-HR01-KA121-VET-000123740 koji je odobrila Agencija za mobilnost i programe EU u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince, Poštanska i telekomunikacijska škola raspisuje Natječaj za odabir dvoje nastavnika u pratnji za mobilnosti u Bragi, Portugalu, od 11. - 24. veljače 2024.

Odabrani nastavnici pratit će 21 učenika (8 učenika iz smjera tehničar za računalstvo, 7 učenika iz smjera tehničar za telekomunikacije i 6 učenika iz smjera tehničar za poštanske i financijske usluge) koji će obavljati stručnu praksu u Bragi, Portugal u gore navedenom terminu.

Uvjeti natječaja:

• kandidat je član nastavničkog vijeća Poštanske i telekomunikacijske  škole Zagreb
  • motivacijsko pismo (obrazac u prilogu)
  • popunjena prijava za natječaj (obrazac u prilogu)

Pri odabiru dat će se prednost nastavnicima:

• koji se aktivno služe engleskim jezikom
  • koji realiziraju nastavu u više razreda iz kojih su odabrani učenici za sudjelovanje na stručnoj praksi
  • koji imaju iskustvo u upravljanju grupom učenika (razredništvo, provedba izvanučioničke nastave)
  • koji pokazuju motivaciju za vođenje dokumentacije, pripremu učenika za mobilnost i upravljanje grupom

Zaduženja nastavnika u pratnji su:

• pomoć koordinatoru projekta u organizaciji i provedbi svih potrebnih priprema prije same mobilnosti (kulturoloških, stručnih, financijskih i jezičnih priprema, sudjelovanje u organizaciji i održavanju sastanka)
  • pratnja i pomoć učenicima za vrijeme trajanja mobilnosti (nadzor u mjestu boravka učenika tijekom mobilnosti i sigurnost za vrijeme putovanja u inozemstvo i povratka)
  • praćenje redovitosti izvršavanja obveza učenika tijekom trajanja stručne prakse (popunjavanje Liste prisutnosti, Dnevnika stručne prakse), o čemu će po povratku obavijestiti projektni tim, što će poslužiti za kasniju evaluaciju
  • pomoć učenicima u pripremi prezentacija o stečenom iskustvu na stručnoj praksi tijekom mobilnosti
  • sudjelovanje u diseminaciji rezultata projekta izvješćivanjem o iskustvu provedbe stručne prakse (članovima Nastavničkog vijeća, Vijeću roditelja, učenicima i široj zajednici)

Postupak prijave:

Nastavnici koji se prijavljuju na natječaj trebaju napisati motivacijsko pismo te ga dostaviti zajedno s prijavom u tajništvo škole u zatvorenim omotnicama s naznakom Erasmus+ projekt, Natječaj za odabir nastavnika u pratnji, radnim danom do roka predviđenog natječajem. Pravo na prijavu imaju svi kandidati koji zadovoljavaju uvjete natječaja.

Obrazac motivacijskog pisma kao i obrazac za prijavu nalaze se u prilogu poziva.

Kandidatima će se osigurati zaštita osobnih podataka na način da će sami odabrati šifru pod kojom će se voditi njihova prijava.

Rok za prijavu na natječaj je 11. siječnja 2024.

Postupak izbora nastavnika u pratnji provest će Povjerenstvo za odabir u sastavu:

1. Mr. sc. Zlatko Sviben - ravnatelj škole
  2. Natalija Čanaki, prof. - pedagoginja škole
  3. Dijana Šprem Frković, prof. - nastavnica engleskog jezika

Privremeni rezultati natječaja će pod zaporkama biti objavljeni na oglasnoj ploči u školi i mrežnoj stranici škole 15. siječnja 2024. godine.

Na privremene rezultate natječaja može se podnijeti žalba do 17. siječnja 2024. Odgovor na žalbu biti će dostavljen 18. siječnja 2024. Konačni rezultati biti će objavljeni na oglasnoj ploči u školi i mrežnoj stranici škole 19. siječnja 2024. godine.

U Zagrebu, 8. siječnja 2024.

Priloženi dokumenti:
Motivacijsko_pismo_-_obrazac.docx (65.51 KB)
Prijavni_obrazac_-_nastavnici.docx (65.63 KB)

objavio: Milan Petričević   datum: 8. 1. 2024.